top of page

NÁŠ PRÍBEH

O nás

Voláme sa Daniela a Matúš Zvalo. Sme pekári, snílkovia, rodičia 2 úžasných detí a milovníci života a slobody. Toto je náš príbeh.

MY

Ahojte, my sme Daniela a Matúš a spolu s našimi dietkami menom Zoe a Kvido sme sa ocitli na mieste, ktoré voláme Dobrodvor.

Je to čarovné miesto na samote v objatí lesov a lúk. Bývalý ranč sa rozprestiera na hektárovom pozemku. Nachádzajú sa tu tri chalúpky, z ktorých dve prenajímame a v jednej žijeme.

Čaro tohto miesta si vieš vychutnať aj ako kemper, či už s karavanom alebo obytným prívesom. 

Prišli sme sem z Bratislavy, kde sme prevádzkovali prvý bezobalový obchod spojený s remeselnou bezlepkovou pekárňou a cukrárňou na Slovensku -U Dobrožrúta.

V rámci časti Receptár si vieš zakúpiť originálne receptúry z našej pekárne a cukrárne. Všetky recepty sú bezlepkové, vegánske a bez bieleho cukru. Pečivo a chleby sú z jednodruhových prirodzene bezlepkových múk a čisto kváskové.

V časti obchod nájdeš produkty z Dobrodvoru, ale aj produkty z Danielkinej dielne, ktorá pracuje pod menom Dada Zvalo, ako napr. rituálne kakao, bylinné oleje a zmesi. 

Tiež ponúkame poradenstvo v prípade, ak si túžiš otvoriť vlastnú bezlepkovú remeselnú pekáreň. 

Vitaj u nás :)))

Ak máš nejaké otázky, neváhaj a kontaktuj nás.

DOBRODVOR

Keď sme boli tento čaropriestor pozrieť 1x, bol Január a napadol sneh. Museli sme zaparkovať u kamošov (skoro susedov), lebo sme nemali auto s pohonom 4X4 a oni nás sem odviezli.

Realitný maklér nám už do telefónu povedal, aby sme nečakali ,,zázraky,, pretože domy su spustnuté a priestor zarastený stromami. Mal to v ponuke už roky a stále sa nenašiel nikto, kto by sa ujal tohoto priestoru.

Predtým sme pozreli veľa domov, niektoré aj v lepšom stave (aj keď s menšími pozemkami), ale teraz sme stáli uprostred lúky, zostalo ticho, pozreli sa na seba a naraz sme povedali “za mňa áno...”

Hlava sa bránila, ale srdce bolo hlasnejšie ako kedykoľvek predtým.

A tak sme sa rozhodli predať našu novostavbu v Marianke, pustiť všetky istoty a kúpiť nádherný pozemok s tromi starými chalúpkami.

image00009.jpeg
image00007.jpeg

U DOBROŽRÚTA

Príbeh U Dobrožrúta sa začal už pred 17 rokmi keď Daniele diagnostikovali celiakiu.

V tej dobe bolo takmer nemožné zohnať chutné bezlepkové pečivo, chlieb alebo koláče.

Po skončení štúdia sme sa spolu vybrali do Bratislavy (do sveta na skusy :))

Popri pracovných povinnostiach sme spustili blog Dobrožrúti, kde sme tvorili rôzne bezlepkovo-vegánske recepty.

Webová stránka s rôznymi receptami existuje dodnes (dobrozruti.sk) 

Po vyškúšaní rôznych zamestnaní a experimentovaní s varením a pečením v domácom prostredí sme sa rozhodli pustiť do vlastného podnikania.

Keďže najviac nás fascinovalo pečenie sladkých koláčov a zákuskov, zariadili sme si našu prvú mini pekáreň.

Tak v roku 2016 vznikali naše prvé bezlepkovo-vegánske koláčiky, ktoré sme dodávali do kaviarní a predajni v Bratislave.

Túžba po vlastnej predajni a zväčšujúci sa záujem o naše produkty priniesol v Máji roku 2017 otvorenie bezlepkovej pekárne s predajňou U Dobrožrúta v Bratislave.

Jedinečný koncept fungoval skvelo a prinášal radosti aj starosti.

Od roku 2018 do roku 2022 sa u nás v tíme vystriedalo mnoho šikovných, pracovitých a milých ľudí, ktorí posúvali Dobrožrúta smerom ku hviezdam.

Ako sa hovorí ,,žiadna sláva netrvá večne,,  (ale dá sa transformovať :)

A teda po tomto turbulentnom období sme nakoniec obchod aj pekáreň zatvorili v Júli 2022 

Príbeh U Dobrožrúta povstal a prichádza v online podobe, aby Vám aj nám opäť prinášal radosť.

DADA ZVALO

DADA ZVALO je moje umelecké meno, pod ktorým tvorím. Filozofia Dada zvalo je jednoduchá buď láskou a cíť ju všade okolo. Som presvedčená, že ženy sú schopné urobiť veľké zmeny. Tieto zmeny však začínajú u nich. Na zmene vnímania seba. Dovoliť si byť pravdivá, dovoliť si objavovať vrstvy svojho ja a rozpúšťať ich do lásky. Rozpustiť do lásky pre mňa znamená prijať, pre niekoho je to vlastne to "odpusti". Nepotrebujeme odpúšťať, ale prijímať.

​Ženy nesú kódy budúcnosti a to, ako sa svet správa k ženám je výsledok toho v akom bode sebalásky sme ako spoločnosť. K tomu prispievame aj my ženy, tým ako sa správame samé k sebe. 

Mojím poslaním je sprevádzať ženy na ich ceste, nech je akákoľvek. Každá vždy otvorí vo mne niečo, čo aj mňa vždy posunie v prijatí seba zas ďalej. Tvorím rôznymi spôsobmi, maľujem, miešam byliny, kakao, tvorím ženské kruhy.

Som popôrodná dula, dula, starám sa o ženu v období šestonedelia, robím rituály a terapiu vedomým dotykom. 

Medzi moje témy patrí posvätná sexualita, ale aj práca s biodynamikou a miešanie bylinných zmesí, ktoré nájdete tu v obchode.

131A2983.jpg
bottom of page