top of page

Chalúpka

Chalupársky boho-eklektizmus, asi tak by sme pomenovali štýl, ktorý sme vytvorili v chalúpke. Je to taký náš dobrožrútsky mišmaš. Tak ako to bolo v Dobropriestore na Zámockej ulici v Bratislave, aj U Dobrožrúta na Radlinského ulici a chvíľu aj v Novej Cvernovke. Milujeme prepájať staré a nové, používať veci na niečo iné ako by sa mali, alebo kombinovať na prvý pohľad nekombinovateľné vzory. Je to rozprávková chalúpka, ktorá ani zďaleka nie je dokonalá, ale nesie skvelú energiu.

Na Dobrodvore sa nachádzajú 3 domy-chalupy. V tejto časti Vám predstavíme jednu z nich. 

Je to náš malý, útulný, domček na ,,samote u lesa,, 

V minulosti to bola stará stolárska dielňa, ktorá bola v 90. rokoch minulého storočia zrekonštruovaná. Avšak kým sme prišli my, stihla znovu aj spustnúť, no napriek tomu nám poskytla strechu nad hlavou na niekoľko mesiacov. Snažili sme sa ju zobytniť a zútulniť najlepšie ako sme vedeli. No k plnej kráse sa jej ešte povenujeme a dodáme trochu lásky.

Zatiaľ je tu možnosť zážitkového ubytovania pre 4 až 5 osôb vo väčšej izbe s krbom, k tomu plne vybavená kuchynka (malá chladnička, plynový sporák, rýchlo varná kanvica, set na prípravu filtrovanej kávy, inventár na varenie, soľ, cukor a koreniny...), samostatný priestor s WC, umývadlom a vaňou.

Vonkajší priestor ponúka oplotený menší pozemok s terasou. Zaparkujete priamo pri chalúpke, hneď vedľa výbehu kde sa pasú naše zvieratká. 

K dispozícii máte navyše aj veľký kus Dobrodvoru. Môžete ísť pozdraviť studničku z ktorej čerpáme vodu pre všetky domy a celý statok. Deti sa zabavia na ihrisku, či v blatovej kuchynke.

Môžete zbierať huby a iné plody, liečivé a okrasné byliny, kochať sa okolím a výhľadmi pri prechádzkach alebo túrach, prípadne sa venovať jazde na bicykli krížom-krážom.

Vaši štvornohí domáci miláčikovia sú u nás vítaní, avšak na Dobrodvore strážia naši dvaja hafani (Ňuňo a Luna, ktorí sú po zoznámení priateľskí. :))

Cenník:

80€ / noc za celú chalúpku (max. 5 osôb, vrátane detí)

v cene ubytovania nie je zahrnutý poplatok za osušky.

Môžete si priniesť vlastné, alebo Vám ich poskytneme za poplatok 5€ /ks na pobyt.

Príplatok za pobyt s domácim miláčikom je 7€/noc

Minimálna dĺžka pobytu v chalúpke sú 2 noci 

V letnom období (jún, júl, august) je minimálna dĺžka pobytu 3 noci

V prípade záujmu o pobyt nás kontaktujte prostredníctvom formuláru nižšie.

Kalendár obsadenosti pravidelne aktualizujeme. Dni vyznačené čiernou farbou sú voľné a dni vyznačené sivou farbou sú obsadené.

image00008.jpeg

Ďakujeme za rezerváciu.

Čoskoro sa vám ozveme  s potvrdením.

bottom of page